Zakouřená kavárna a nešikovný číšník

26. června 2006 v 13:11 |  Cinéma / Kino
aneb hodinka a půl oddechové zábavy...
"Kafe a cigára, to nejni zrovna zdravá snídaně..."


(Coffee and Cigarettes) Režie: Jim Jarmusch, USA, 2003, 96 min
V roce 1986 natočil Jim Jarmusch krátký snímek pro televizní pořad Saturday Night Life. Film, ve kterém se u stolku s kávou a cigaretami setká Roberto Benigni a Steven Wright, nazval Kafe a cigára. Byl to první snímek ze série krátkých vtipných konverzačních miniatur. V každém z těchto černobílých minipříběhů diskutují jejich protagonisté nad šálkem kávy a za vydatného pokuřování cigaret o těch nejroztodivnějších tématech, jakými jsou například Paříž dvacátých let, používání nikotinu jako prostředku na hubení hmyzu či kofeinové nanuky. V roce 2003 se Jarmusch rozhodl poskládat z jedenácti takových zábavných příběhů celovečerní film. V typicky jarmuschovské estetice se zde v krátkých příbězích setkávají výrazné umělecké osobnosti (např. Tom Waits, Iggy Pop, RZA, Steve Buscemi, Alfred Molina, Bill Murray, Cate Blanchet a další).

To byl krátký útržek z těch officiálních hlodů v programech kin. Ale já na to šla, do příjemně starého a temného rodinného Svěťáku, a můžu říct jen jedno: výborná podívaná!
Doslova oslnivá přehlídka jen těch nej nej herců zaručuje, že pochopíte veškeré pocity a že věc bude dopbře podána. A to taky je, zvlášť, když herci hrají sami sebe...Podle scénaře se setkávají hvězdy a hvězdičky a nastává nepříjemná komická situace... Upozorňuji ale že to není žádný bezduchý plytký sitkom typu Přátelé! Ačkoliv na situaci a konverzaci vtipnost stojí, skryté narážky v rozhovorech a excelentní výkony herců zaručují duchaplnou jemnou zábavu.

Kafe a cigára je film relaxační a "milý", ještě hodnou chvíli po odchodu z kina se budete usmívat při vzpomínce na hlášky "The dentist, yeah, really, great, pefekt, thank you, thank you very much, the denstist", "If...if you don't want to talk, ya'know, 's no probleme, I understand, but call me, if you want to disscuss it..." nebo "Actually I could break the stupid rule about the home telephone..." Scénky ze života, ve kterých se zrcadlí lidské pokrytectví a odcizenost, závislost na kofeinua a tabáku, to je to, co dělá z tohodle dílka výbornou záminku pro další šálek kávy a cigárko...(škoda jen, že nekouřím a nesnášim kofein, kdybych to měla z první ruky, byl by prožitek ještě lepší :-) ) Není to sice k upukání, chvílemi možná trošku vázne, ale je to pohodička...Určitě doporučuju.

Odkazy:
http://www.coffeeandcigarettesmovie.com/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ALTALowery22 ALTALowery22 | E-mail | Web | 26. března 2012 v 15:01 | Reagovat

All people deserve good life time and <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> or just short term loan can make it better. Just because people's freedom bases on money.

2 Arte Arte | 18. dubna 2017 v 12:30 | Reagovat

Servis kávovarů v domácnosti i ve firmách a kavárnách:

http://www.espressoservis.cz/kavovary.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama