Marilyn Manson Against All Gods 4

24. dubna 2006 v 15:33 |  Musique / Hudba

aneb <CELEBRITIAN CORPORATION> - nové umění Marilyna Mansona.

Doporučuji projít všechny odkazy :-)


-From Wikipedia, the free encyclopedia-

Celebritarian Corporation je jméno, které Manson dal svému novému uměleckému stylu, jenž "založil". Vymyslel mu tento slogan:
"We will sell our shadows to those who stand within it."
("Prodáme naše stíny těm, kdo stojí uvnitř nich (nebo také v hloubi jejich duše) ")
Celebritarian se poprvé objevila jako tajná webová stránka Celebritarian.com , která se datuje vznikem zpět do roku 1996 (rok vydání Antichrist Superstar), ačkoliv byla obejevna až během roku 2000 - roku Holy Woodu. Tady je odkaz na krátké video, které bylo prvním okamžikem zrodu Celebritarianské organizace: The Nachkabbarett.
Bylo na ni naráženo ve slovech pro "The Fall Of Adam" z Holy Woodu:
The Abraham Lincoln town cars
arrive to dispose of our king and queen
they orchestrated dramatic new scenes
for Celebritarian needs
A v poznámkách alba stálo "Celebritarian™ used by permission" - a pak bylo odhaleno, že si Manson nechal vymyšlené termíny 'Celebritarian' a 'Celebritarianism' opatřit ochrannou známkou…A konečně 1.října 2005 bylo možno zaznamenat, že vypluly na povrch různé Celebritaianské weby jako celebritarian.com, celebritarian.net, celebritarians.com a celebritarianism.com, všechny obsahující Lotrinský kříž (tady se omlouvám - nevím jak se tenhle kříž řekne česky - vím to jen francouzsky), který vás po kliknutí hodí na MM Official website. Jsou tu určité spekulace, jestli jsou všechny ty stránky legitimní, jelikož jsou registrovány na Yahoo! Email…
Dne 28.11.05, v článku na MTV website se o této organizaci řeklo, že zrála sedm let, což by mohlo znamenat, že oficiálně začala v 1998. Dále se stalo, že 16.ledna byla Officiální stránka MM zrušena a nahrazena následující zprávou:
Tento výrok vypadá jako parafráze na prohlášení Justice Jackson během Norimberských líčení: This Tribunal, while it is novel and experimental, is not the product of abstract speculations nor is it created to vindicate legalistic theories. (zdroj)
A tak to všechno oficiálně začalo.
O všem se rozběhly samozřejmě velké spekulace a všechny updaty se živě probíraly na Heirophant Council.
O organizaci
Jak sám Manson řekl v jednom interview, vybral jméno z důvodu, že podle něj obsahuje "a further irony into what it represents." Mezi členy se dají počítat následující lidé, o nichž se Manson zmínil jako o spolupracovnících na hnutí:
  • Gottfried Helnwein
  • Steven Klein
  • Anthony Silva
  • John Galiano
  • Charles Koutris (režisér Doppelherz)
K symbolu dvojitého kříže se Manson vyjádřil, že jeho kříž je trošku rozdílný od Lotrinského, protože je více symetrický (lotrinský má horní rameno kratší než dolní)Také si myslí, že reprezentuje hodně věcí, se kterými se oni, umělci, ztotožňují a identifikují.
Projekty
Manson pracuje na dvou projektech, které jsou s Celebritarian Corp. spojeny: první je kniha Holly Wood, která původně měla vyjít spolu s albem, a jež se nyní Manson pokouší obnovit, ačkoliv narazil na to, že nemusí nutně vzniknout ve formě knihy…Druhý je film PHANTASMAGORIA: The Visions Of Lewis Carroll - filmový inovátorský pokus v temném duchu, jak jinak. Sám Manson se k filmu vyjádřil takto:
"Chci si vzít na mušku dětský příběh, který každý zná a podívat se na děsivé kořeny, které stojí za každou z metafor. Postavy se můžou zdát absurdní, či tajemné, ale postava autora je sama o sobě příběhem, který je mi až bolestně blízký. Lewis Carroll je komplexní osobnost, nikoliv rozšířená
představa klidného vypravěče, osamělého matematika, jednoduše posedlého fotografováním malých děvčat. On byl pravděpodobně nejzvrhlejší duší, žijící ve vlastním pekle."
Až přečtu všechny články z odkazů, určitě vám poreferuji, ale s prozatímními zdroji můžu říct jen následující: KRISTE, co tohle bude za úchylárnu???!!! :-) Jsem opravdu zvědavá, jestli se dílo ponese v ryze umělecké snaze o vystižení psychózy a atmosféry a opravdu poruší veškeré dosavadní filmařské metody (o což prý se Manson chce pokusit), nebo jestli to dopadne jako Doppelherz - poněkud nepovedená show, nebo jestli je to jen velké Boom pro přilákání pozornosti, ze kterého vzejde jen nic neříkající patlanina. Komerce? Nadšenci? Nikdo neví, celý projekt je utajován….Linky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama